Royal Canin, mancare (invizibila) pentru caini

Am o problema cu un rationament si te rog sa incerci tu sa-ti dai seama unde gresesc, deoarece eu nu reusesc. Ar fi de folos, inainte de a te angaja in acest proces, sa fii si proprietarul unui caine („proprietar” inseamna ca simpaticul patruped este privat de libertate insa te rog sa nu te incurci cu astfel de dileme morale!):

1. Cainele tau este facut din atomi.

2. Atomii sunt invizibili.

Deci: 3. Cainele tau este invizibil.

Si cu toate acestea il vezi. Extraordinar! Cine a spus ca logica e buna? Si ca religia greseste? Normal ca nu exista atomi invizibili (si cu atat mai putin cuarci). Grivei ne demonstreaza in fiecare clipa asta. Si cum foarte bine stie si el, in sufletelul lui de caine, in curand va ajunge intr-un loc plin cu oase de cea mai buna calitate (solide?). Tot asa cum teroristii islamici care se sinucid in slujba zeului lor sunt asteptati de 72 de fecioare. Biodegradabile?


Publicat

în

de către

Etichete: