in asteptarea lui iPhone 6

In ultima luna (februarie) o serie de corespondenti m-au intrebat, surescitati, ingrijorati sau doar meditativi, stand relativ inconfortabil in postura lotusului, cand se deschide Biblioteca.

Aha, incepe sa se acumuleze tensiunea! (exact ce mi-am propus) Tensiunea cunoasterii, evident. Vreau sa linistesc pe toata lumea: Biblioteca se va deschide in curand! („in curand” este o expresie ce poate fi decodificata in mai multe chei, in functie de relatia celui care o foloseste cu timpul)

Dar pana la asteptatul moment, o intrebare: Nu era mai bine daca nu stiai ca aceste carti minunate exista? Acum te confrunti cu nerabdarea si excitatia. Ai usoare tulburari de somn, poate si de alimentatie (ai redus dulciurile, asta vreau sa spun)

S-a intamplat ceva cu calitatea vietii tale. Ai devenit constienta de o serie de lucruri pe care ai dori sa le intelegi intr-un mod mai profund si, deocamdata, nu poti sau depinzi de altcineva (de mine). Ce fel de situatie este asta? Incepi sa intelegi ce spunea tanarul acela care a sfarsit cu niste cuie in palme?

Fericiti cei saraci cu duhul.

PS O corespondenta mai suspicioasa imi spune ca este imposibil ca cineva in Romania sa detina, la propriu, aceste carti. Ma simt insultat. Nu doar aceste carti (hi hi!) ci si multe altele. Corespondenta mai imi spune ca, probabil, am citit despre ele pe Amazon si acum le prezint ca si cum ar fi in posesia mea. Afirmatia contine o samanta de adevar. Inainte de a le comanda le evaluez iar Amazonul este un ajutor foarte bun. Insa cele mai multe nu le-am procurat de pe Amazon. Da, chiar le am iar lucrul acesta poate fi verificat foarte usor…

cand se va deschide Biblioteca.

Promit ca acest eveniment sa se produca inainte de a doua sosire a lui Iisus.


Publicat

în

de către

Etichete: