„dar in aceasta camera sa nu intri vreodata!”

Ieri site-ul a inregistrat, pentru prima oara, un numar de vizite in ultimele 30 de zile mai mare decat numarul de vizite de pe blogul „senior”. Cu alte cuvinte, „juniorul” si-a depasit parintele in numai 3 luni de la aparitie. In acest moment exista, pe ultima luna, mai mult de 2.000 de vizitatori unici. Din numai 31 de tari, e adevarat!

Stiu ca nu toate ideile sunt usor de digerat, cu atat mai putin de asimilat, si exista persoane al caror nivel de anxietate, in urma lecturii, creste. Insa nu e mai bine asa decat o viata petrecuta printre adevaruri confortabile? Nu raman mintile noastre alerte, sau devin mai vii, tocmai pentru ca nu le permitem sa ramana intepenite in credinte securizante dar nesprijinite de dovezi? Cum am putea proteja altfel curiozitatea de copil care ne impinge sa intram in „camera interzisa”?


Publicat

în

de către

Etichete: