back to School!

In curand Biblioteca Scolii isi va deschide din nou portile. Iar aceasta nu este singura veste buna: in ultimele 2-3 saptamani, Mos Craciun, modelul meu de dragoste neconditionata (in ciuda tuturor lucrurilor neadevarate pe care le-am semnalat in privinta lui, simt ca ma iubeste in continuare), a adus, atunci cand nu eram atent (dar mai ales cand nu eram acasa) noi si noi carti, pentru care nu mai am loc in biblioteca (dar o tanara aflata la studii inalte in SUA, care ma va vizita in curand, mi-a promis un Kindle Paperwhite)

Voi renunta la mini-prezentarile de pana acum (sau poate nu, in anumite cazuri) si te invit sa le inlocuiesti cu informatiile, paginile care pot fi rasfoite si recenziile de pe Amazon.

Prevad, gratie unor calcule astrologice care nu tin cont de precesia echinoctiilor, o serie noua de cititori sau doar imi imaginez asta, sub efectul unei statistici (pe care nu o voi face publica deoarece este deprimanta) referitoare la numarul de tineri care mai citesc in zilele noastre (altceva  decat pasionantele mesaje de pe Facebook)


Publicat

în

de către

Etichete: