a fi in gandul iubitor al cuiva

Exista mereu un loc primitor. Cineva se uita cu drag la tine. Cuiva ii pasa de tine si vrea sa te stie fericit. Existi in gandul cuiva. Tu, ca persoana, separat de realizarile tale, ai valoare pentru cineva. Contezi cu adevarat.

Apoi cresti si intr-un fel pe care nu il poti explica pe deplin observi ca faci acelasi lucru cu altcineva. Te intereseaza destinul ciuva si ii doresti in mod special binele. Viata pare a functiona pe principiul stafetei. Dragostea pe care ai primit-o o dai mai departe, imbogatita cu experienta ta. Poate ca nu e deloc asa. Poate ca nu dragostea circula prin tine. Ma gandesc adesea ca ar putea fi invers. Noi circulam printr-un spatiu neomogen, deci plin pe alocuri cu dragoste. Ne inchipuim ca o primim si ca o dam mai departe cand, in realitate, Ea ne primeste in interiorul ei.


Publicat

în

de către

Etichete: